Jesteśmy dostępni 24 h
  • Zadzwoń

    +48 661 747 507 | +48 661 747 505

  • Napisz

    biuro@lmsmaszyny.pl

Tokarki konwencjonalne – nadal niezbędne?

Tokarki konwencjonalne

W dzisiejszych czasach wszystko zmierza w kierunku automatyzacji gdzie maszyny wyposażane są w coraz to nowocześniejsze i bardziej zaawansowane sterowania numeryczne. Zatem czy tokarki uniwersalne (konwencjonalne), sterowane manualnie osiągnęły już swój zmierzch? Okazuje się że nie. Przeprowadziliśmy sondę wśród użytkowników maszyn do obróbki skrawania metalu i większość z nich stwierdziła, że jeszcze przez długi czas nie da się zastąpić i zrezygnować z maszyn manualnych. Oczywiście wszystko leży w sposobie wykorzystania maszyn konwencjonalnych i CNC. Tokarki uniwersalne (konwencjonalne) nadal będą niezbędne do obróbki małych, jednostkowych serii gdzie przygotowanie programu jest po prostu zbyt kosztowne. Praktycznie każdy mały lub średni warsztat produkcyjny musi być wyposażony w tokarkę manualną. To samo z funkcjonowaniem działów utrzymania ruchu gdzie toczenie na maszynie manualnej to częsty obowiązek zatrudnionych tam pracowników. Innym aspektem wyboru maszyny manualnej jest jej dużo niższa cena w porównaniu do obrabiarek CNC.

Europejscy producenci maszyn manualnych poprawiają jakość swoich urządzeń poprzez stosowanie maszyn do ich produkcji o coraz to lepszych dokładnościach. To pozwala na wytwarzanie maszyn o dłuższej żywotności.

Na przeciw wszystkim zainteresowanym zakupem maszyn manualnych wychodzi firma ZMM Bulgaria, bułgarski producent znanych i cenionych na świecie tokarek uniwersalnych i CNC.

Fakt, że tokarki bułgarskie produkowane w dużych ilościach, również dowodzi temu, że „zmierzch” obrabiarek do metalu jeszcze nie nastąpił i jeszcze długo nie nastąpi. 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!